Barevné a crazy čočky - jsou bezpečné?

V nabídce našeho e-shopu můžete, kromě běžných kontaktních čoček, najít také barevné čočky, případně takzvané crazy čočky. Rádi bychom vám osvětlili, jak tyto čočky fungují, a jak je to s jejich hygienou a bezpečností, což jsou témata, na která se nás často ptáte.

 

 

Jak fungují barevné a crazy kontaktní čočky?

Tyto čočky se od běžných liší ve dvou zásadních bodech:

  • mají speciální barevnou vrstu
  • vyrábí se jak dioptrické, tak nedioptrické

Barevná vrstva - jak je to s její bezpečností?

Barevné kontaktní čočky jsou vyrobeny podobně jako ty bezbarvé, ovšem s tím, že obsahují speciální barevnou vrstu. Právě tato vrstva je tím, co vytvoří efekt obarvení duhovky, a tím zdánlivou změnu barvy očí.

Tato barevná vrsta je dokonale izolována uvnitř čočky. Vrstva samotná se nikdy nedotkne rohovky (povrchu oka), obavy z alergické reakce nebo snad z poškození oka tedy nejsou na místě.

Výběr z dioptrických a nedioptrických

Barevné čočky se, oproti čirým, vyrábí ve dvou variantách. K dostání jsou jak dioptrické, tak i nedioptrické - zatímco nedioptrické čiré čočky se nevyrábí, protože by logicky byly poměrně k ničemu. 

Kde najdou využití nedioptrické barevné čočky?

Nedioptrické barevné čočky mohou využít i lidé, kteří kontaktní čočky jinak nenosí. Dostanou tak možnost zkusit si změnit barvu očí, nebo jim pomocí crazy čoček dodat naprosto nový rozměr.

Nedioptrické kontaktní čočky a především takzvané crazy čočky, se staly oblíbeným doplňkem do společnosti a na různé akce a party, kde s nimi zajisté upoutáte pozornost.

Vybírejte z naší nabídky

Vyberte si z našeho e-shopu čočky, které vám sednou.